BIKE robotická platforma

BIKE

Mobilná údržbová robotika je rýchlo rastúcim priemyselným trhom. Jednou z hlavných výhod mobilných robotov v oblasti nedeštruktívnej kontroly materiálov je ich schopnosť dosiahnuť miesta nedostupné pre ľudský personál z rôznych dôvodov - stiesnené priestory, teplotné podmienky, ponorenie do tekutín, bezpečnostné dôvody. Skúsení certifikovaní operátori v súčasnosti často vstupujú do rizikových priestorov, aby zosnímali oblasť záujmu a následne ju hodnotili. Tento postup je jednak nákladný (potreba ventilácie priestoru, dozor), ale aj nebezpečný.

BIKE robotická platforma bol a sohľadom na tieto skutočnosti vyvinutá. Robot s magnetickými kolieskami, so schopnosťou vykonávať rôzne aplikácie (UT, RVI, EMAT) má široké využitie v petrochemickom priemysle pri kontrole zásobníkov a potrubných rozvodov.

Platforma BIKE predstavuje univerzálny základ, platforma, ktorá slúži ako nosič rôzneho inšpekčného vybavenia. Zariadenie je možné osadiť ultrazvukovým vybavením, EMAT riešením, 3D laserom pre mapovanie objektu, sondou vedúcou k endoskopu, alebo PTZ kamerou, atď. Zariadenie je možné aj zabezpečiť formou prenájmu na odstávky pre vykonanie potrebných inšpekčných úloh.

 

BIKE je možné vybaviť aj kolieskami s gumovým povrchom pre prevádzku na povrchoch citlivých na poškodenie kovovými magnetickými kolieskami. Schopnosť vstupu do priestoru už od prielezu DN300 a schopnosť prekonávať 90° prekážky, ponúkajú široké využitie a elimináciu rizík súvisiacich s prítomnosťou personálu v stiesnených a rizikových priestoroch.

 

BIKE UT

UT modul

Ultrazvukový modul pre meranie hrúbky materiálu.

Dvojmeničová sonda je ovládaná na diaľku aj s médiom pre vytvorenie väzby medzi sondou a povrchom.

APLIKÁCIA
Využitie na bodovú kontrolu v stiesnených priestoroch alebo na konštrukciách vo výške.

 

 

 

 

BIKE TZ1 modul

TZ1 HD

Pokročilá inšpekčná kamera.

Full HD inšpekčná kamera ponúka náklon a 10-násobný optický zoom. Je možné ju osadiť do rôznych polôh a je plne integrovaná v ovládacom SW.

APLIKÁCIA
HD Remote Visual Inspection
Nepriama HD vizuálna kontrola

 

 

 

 

 

BIKE 3D Loc

3D LOC

Lokalizácia a mapovanie údajov.

Poskytuje plnú priestorovú orientáciu robota v priestore a 3D interaktívnu kontrolu v priestore objektu.

APLIKÁCIA
Údaje z kontroly sú automaticky zaznamenané s geo-značkou do polohy a digitálne.
 

 

 

 

 

BIKE RVI

BIKE - RVI

Nepriama vizuálna kontrola


Pripojenie pre boroskopy a kamery pre väčsinu značiek - boroskopy / Mentor Visual iQ / Inuktun Spectrum 45 / Wöhler VIS 700

APLIKÁCIA
Detailná kontrola z blízka s 3D Stereo a 3DPM Detailed close-up inspection and measurements

 

BIKE Remote Arm

BIKE - Remote Arm

Vzdialená manipulácia.


Riešenie umožňuje operátorovy nasadiť dodatočné nástroje. Nástroj môže byť LED svetlo pre dodatočný shadow efekt alebo iné zariadenia a senzory.Aktuálne vo vývoji.

 

BIKE Coat

BIKE COAT

Kontrola na citlivých povrchoch a povrchoch s náterom

Pogumované kolieska môžu byť skombinované s dodatočnými magnetami pre pohyb na povrchoch s úpravou (do 3 mm hrúbky).

APLIKÁCIA
Kontrola objektov s povrchovou úpravou bez poškodenia povrchu.